Nutricioloģija

Tiklīdz biju pabeigusi Jelgavas Lauksaimniecības Universitātes Maģistra grāda studijas un ieguvusi zinātnisko grādu Mežzinātnē, pat neaizejot uz izlaidumu, devos uz Ukrainas valsts galvaspilsētu Kijevu, lai sāktu apgūt jaunu kursu nutricioloģijā. 

Bija karsta vasara, un mēs četras jaunu mācību alkstošas dāmas sēdējām atkal skolas solā. Šo kursu mums pasniedza profesore Olga Butakova. Šoreiz mācības bija krievu valodā, un neteikšu, ka tik saprotamas, tādēļ pēc lekcijām vēl bija laiks noskaidrot iztrūkstošo zināšanu tukšumus.
Izrādās, ka galvenās cilvēka organismā ir šūnas, kuras veido mūsos mikrokosmosu. Liela nozīme, lai tās dzīvotu un atjaunotos, ir pozitīvai attieksmei pret dzīvi. Cilvēka organisms kā dzīvo šūnu kopums dzied vienā korī. Ja kāda šūna sāk atpalikt ritmā vai nepaņem pareizi noti, vai kļūst disharmoniska, rodas traucējumi visā mūsu mikrokosmosā.

Tādēļ, lai cilvēks neslimotu, būtu allaž enerģisks un dzīvespriecīgs, organismu jāmāca būt disciplinētam.

Uzturs

Laikus no rīta organisms jāpadzirda ar dzīvu, kvalitatīvu ūdeni, 640 mg vienas stundas laikā pirms brokastīm.

Noteiktās stundās jāpaēd un attiecīgi jāuzņem vajadzīgās barības vielas.

Emocijas

Ļoti svarīgi sākt dienu ar pozitīvu noskaņojumu! Jāiemācās kontrolēt savas emocijas!

Lūgšana

Katrai dzīvai šūnai nepieciešama mīlestība. Lai kā cilvēks rūpētos par tām, tomēr katru dienu ir jāgremdējas lūgšanās un pateicībās, un tikai tad dzīvosim ilgi un laimīgi. 

Nutricioloģija ir zinātne, kā cilvēks var turēt savas šūnas vienmēr dziedošā un harmoniskā kora dziedājumā.


Share by: